Pozyskiwanie Klientów w Biurze Rachunkowym. Porównanie: Google, Facebook oraz serwisie Biura-Rachuunkowe.waw.pl

Dla biur: Pozyskiwanie Klientów w Biurze Rachunkowym. Porównanie: Google, Facebook oraz serwisie Biura-Rachuunkowe.waw.pl

 • 4.7 / 5
 • 3

Prowadząc biuro rachunkowe, jednym z kluczowych elementów sukcesu jest zdolność do przyciągania nowych klientów. W dzisiejszych czasach, gdzie technologia i internet mają ogromny wpływ na biznes, działania marketingowe online są niezbędne dla każdego przedsiębiorstwa. Poniżej przedstawiam zalety i wady reklamowania się Google, Facebook oraz w serwisie Biura-Rachunkowe.waw.pl

Reklama biura rachunkowego w Google Ads - wady i zalety

Google Ads pozwala na wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania Google, a także na stronach partnerów Google i YouTube.

Zalety:

 1. Wysoka intencja: Osoby szukające na Google zazwyczaj mają wyraźną intencję, co oznacza, że są bliżej podjęcia decyzji o zakupie.
 2. Szeroki zasięg: Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, co oznacza, że Twoja reklama może dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów.
 3. Odpowiednie wyniki wyszukiwania: Reklamy Google Ads są wyświetlane w odpowiedzi na konkretną frazę wyszukiwaną przez użytkownika, co zwiększa prawdopodobieństwo konwersji.

Wady:

 1. Koszt: Koszt reklamy Google Ads może być wysoki, szczególnie dla konkurencyjnych słów kluczowych. Dla biura rachunkowego w Warszawie, koszt jednego kliknięcie może wynosić od 12 do 25 PLN, a koszt za akcję (CPA) może wynosić od 450 do 700 PLN. Chcąc pozyskać 10 zapytań o wycenę usługi księgowej, miesięczne przybliżone koszty to przedział 4.500 - 7.000 PLN/ mies.
 2. Złożoność: Google Ads może być trudne do zrozumienia dla osób, które nie mają doświadczenia z platformą. Bez odpowiedniego zarządzania i optymalizacji, kampanie mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
 3. Koszt obsługi przez agencję marketingową: Obsługa kampanii Google Ads przez profesjonalną agencję marketingową może znacznie zwiększyć koszt kampanii. Jest to jednak często niezbędne, biorąc pod uwagę złożoność platformy. Stawki agencji różnią się w zależności od wielkości kampanii, poziomu usług, reputacji agencji itp., ale możemy oczekiwać, że miesięczny koszt obsługi kampanii dla małego biura rachunkowego to przedział między 1500-2500 PLN

Reklama biura rachunkowego w Facebook Ads - wady i zalety

Facebook Ads pozwala na wyświetlanie reklam na Facebooku, Instagramie, Messengerze i Audience Network.

Zalety:

 1. Zaawansowane targetowanie: Facebook ma szereg opcji targetowania, dzięki czemu możesz dotrzeć do swojej konkretnej grupy docelowej.
 2. Interaktywne formaty reklam: Facebook to różne formaty reklam, takie jak reklamy wideo, karykulary i reklamy z akcją, które mogą być bardziej angażujące dla użytkowników.
 3. Analiza społeczności: Facebook oferuje szczegółowe analizy demograficzne i psychograficzne dotyczące Twojej społeczności. Można na przykład zobaczyć, jakie inne strony lub posty są lubiane przez ludzi, którzy polubili Twoją stronę. Te informacje mogą pomóc w lepszym zrozumieniu Twojej grupy docelowej i w tworzeniu bardziej skierowanych i angażujących reklam.

Wady:

 1. Koszt: Reklamy na Facebooku zazwyczaj są tańsze niż na Google. Dla biura rachunkowego, koszt za kliknięcie może wynosić od 4,5 do 13,5 PLN, a koszt za akcję (CPA) może wynosić od 225 do 450 PLN. Chcąc pozyskać 10 zgłoszeń do osób zainteresowanych usługą księgową należy liczyć się z kosztami na reklamę w przedziale 2.200 - 4500 PLN.
 2. Niska intencja: Użytkownicy Facebooka zazwyczaj przeglądają swoje kanały informacyjne dla rozrywki, a nie do szukania usług księgowych, co może oznaczać niższą stopę konwersji - to oznacza, że mniej zgłoszeń będzie zainteresowana naszą usługą.
 3. Czas: Kampanie na Facebooku mogą wymagać więcej czasu na dostarczenie wyników, ponieważ wymagają budowania świadomości i zaufania przed konwersją.
 4. Koszt obsługi przez agencję marketingową: Podobnie jak w przypadku Google Ads, obsługa kampanii na Facebooku przez agencję marketingową to dodatkowy koszt, który warto uwzględnić. Mimo że platforma jest nieco prostsza w obsłudze niż Google Ads, efektywne targetowanie i optymalizacja reklam mogą wymagać profesjonalnego podejścia. Miesięczny koszt obsługi agencji marketingowej dla Facebook Ads, podobnie jak dla Google Ads, to przedział między 1500-2500 PLN

Reklama Biura rachunkowego w serwisie Biura-Rachunkowe.waw.pl - wady i zalety

Serwis Biura-Rachunkowe.waw.pl pozwala połączyć reklamę biura rachunkowego w Google, Facebooku oraz YouTube.

Zalety:

   1. Multichannel – Biura-rachunkowe.waw.pl promuje biuro rachunkowe w wielu mediach, lista biur widoczna jest:
    1. Google: pozycja na 1 stronie w Google w linkach naturalnych
    2. Facebook: reklamy targowane bezpośrednio do osób szukających księgowości
    3. YouTube: kanał, który trafia do przedsiębiorców szukających księgowości zobaczyło 1,3 miniona użytkowników. 
   2. Dopasowanie Klienta - za pomocą filtrowania precyzyjnie ustalisz klienta jakiego chce obsługiwać Twoje biuro rachunkowe z uwzględnieniem specyfiki branży księgowej np.: pełna księgowość, branża transportowa, rozliczenie kadr i płac.
   3. Branżowy serwis - Biura-Rachunkowe.waw.pl to serwis branżowy, dzięki temu pozwala dopasować działania marketingowe do Twojego biura:
    1. Ekspert Artykułu - Biuro rachunkowe zostaje przypisane do wybranego artykułu o tematyce branżowej - uzyskuje status eksperta artykułu
    2. Materiał Wideo - Dla biura rachunkowego zostaje przygotowany materiał wideo, który promowany jest w mediach społecznościowych
   4. Koszty - koszt współpracy to podział od 250 PLN do 600 PLN
   Wady:
   1. Czas trwania umowy - współpraca z Biura-Rachunkowe.waw.pl jest zawierana na minimum 12 miesięcy. To optymalny czas, aby ocenić efekty współpracy.
   2. Brak dostępu do panelu zarządzania treścią - wszystkie treści promujące biuro rachunkowe tworzone są przez opiekuna biura rachunkowego. Właściciel biura nie ma dostępu do panelu zarządzania treścią.
   3. Raporty i analizy - dostęp do raportów i analiz dostępny jest po okresie 3 miesięcy. Jest to związane z wymogami dot. minimalnej ilości danych do analizy.

   Podsumowanie

   Każda z omawianych platform reklamowych, czyli Google Ads, Facebook Ads i serwis Biura-Rachunkowe.waw.pl, ma swoje unikalne zalety i wady w kontekście pozyskiwania klientów dla biur rachunkowych.

   Ostateczny wybór najlepszego podejścia zależy od preferencji, budżetu i celów konkretnego biura rachunkowego. Każda platforma ma swoje mocne strony, które mogą odpowiadać określonym strategiom marketingowym. Ważne jest dokładne zrozumienie wymagań i możliwości finansowych biura rachunkowego oraz przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści przed podjęciem decyzji.