Rekomendacje dla biur rachunkowych podczas zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem

Dla biur: Rekomendacje dla biur rachunkowych podczas zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem

  • 4.3 / 5
  • 11

Sytuacja ogólna

Obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie jest niepokojąca. Jedną z konsekwencji pandemii jest zamknięcie/zawieszenie wielu firm oraz spowolnione działanie tych, które mogą funkcjonować. Taki stan rzeczy to ogromne uderzenie w gospodarkę, która w związku z tym może wpaść w recesję.

Wpływ recesji na biura rachunkowe

Właściciele biur rachunkowych niewątpliwie odczują obecną sytuację. Zamknięcie lub zawieszenie firm równoznaczne będzie z zmniejszeniem się przychodu biura. Sytuacja jest rozwojowa, zatem niewykluczone, że prawdziwa sytuacja kryzysowa z tym, że dotycząca gospodarki dopiero przed nami. Całkiem prawdopodobne, że pomimo rządowych programów pomocowych, wiele firm, które nie zdoła się dostosować do nowych warunków na rynku upadnie.

Zmiany na rynku

Rynek nie znosi próżni - podczas gdy jedne biznesy będą upadać inne będą wchodzić na rynek z produktami i działaniami dostosowanymi do nowych realiów. Problemy pojawią się w firmach, które swoje działania opierają na tradycyjnych modelach funkcjonowania. Rynek reprezentowany przez nowych sprawnych przedsiębiorców szybko zauważy lukę i zapewni rozwiązania, które zastąpią tradycyjne modele.

Sprawne biura rachunkowe przed szansą

Właściciele biur rachunkowych, którzy są obecnie przygotowani i otwarci na nowych klientów będą na wygranej pozycji.  Prowadzone przez nich biura pozyskają nowe firmy, które będą działały w oparciu o nowe technologie, nowoczesny system sprzedaży i marketingu oraz procesy automatyzacji. W skrócie firmy, które będą przystosowane do zmieniających się realiów.

Biura rachunkowe, które nie podejmą działań mogą zostać z klientami, które w miarę postępowania sytuacji będą zmniejszać swoje obroty, w konsekwencji zostaną zawieszone lub zamknięte.

Rekomendowane działania dla właścicieli biur rachunkowych.

Ważne, aby w obecnej sytuacji właściciel biura rachunkowego na chwilę przestał być księgowym a stał się strategiem. W obecnym czasie należy postawić na:

  • Rozwój procesów automatyzacji w biurach rachunkowych,
  • Wdrożenie nowych usług dla obecnych klientów związanych programem pomocowym oferowanym przez rząd,
  • Pozyskiwanie klientów, którzy zrekompensują wypływ upadających firm.

Pomoc dla biur rachunkowych

Serwis Biura-Rachunkowe.waw.pl jest przygotowany na pomoc w kwestii pozyskiwania nowych klientów dla biur rachunkowych. Od roku 2009 skutecznie pozyskujemy firmy do obsługi dla biur. Prowadzimy szeroko pojęte działania online, które mają na celu pozyskać Klienta dla biura rachunkowego. Takie działania w dzisiejszych realiach, gdzie kontakt między ludzki jest ograniczony jest wyjątkowo skuteczny.  Oprócz pozyskania Klienta, przygotowaliśmy dla właścicieli biur rachunkowych materiały informacyjne z instrukcjami.

Chcąc uzyskać szczegóły dot. pomocy oraz instrukcje konkretnych działań skontaktuj się z nami wypełniając formularz, link poniżej:

https://www.biura-rachunkowe.waw.pl/#kontakt